CISSP-tutkinnon suorittamiseen tulee muutoksia 18.12.2017 alkaen. Testin suoritusaika ja kysymysten määrä puolittuu, eli jatkossa tentti kestää 3 tuntia sisältäen maksimissaan 125 kysymystä. Testin sisältö ei tässä vaiheessa vielä muutu, vaan se perustuu nykyiseen opetusmateriaaliin.
CISSP-tutkinnon ja kurssin sisältöon on kuitenkin tulossa muutoksia huhtikuussa 2018, joten jos olet osallistunut SMN:n CISSP-valmennukseen, suosittelemme että suoritat tentin maaliskuun loppuun mennessä.
Lisätietoja uudistuneesta tentistä ja tulevista sisältömuutoksista löytyy tältä sivulta: https://www.cybervista.net/cissp-new-cat-computerized-adaptive-test/
CISSP-valmennuksen hintaan sisältyy yksi yritys virallisessa testissä, joka suoritetaan Lan Gruop Finlandilla (Spektri Business Park, Metsänneidonkuja 8, 02130 Espoo). Testiin ilmoittaudutaan koulutusmyynnin kautta, ota yhteyttä training@smn.fi.